Czy komornik namierzy zmianę konta? Jak przechytrzyć komornika?

Czy komornik namierzy zmianę konta? Jak przechytrzyć komornika?

Jeśli na Twojej półce piętrzą się nieopłacone rachunki, a zaległe raty kredytu proszą się o spłatę, sprawa trafi do komornika. Jak go przechytrzyć? Ciekawym sposobem jest zmiana konta. Czy komornik namierzy ten fakt?

 

Zajęcie komornicze rachunku – co to jest i na czym polega?

 

Komornik posiadający sądowy tytuł wykonawczy, może w imieniu wierzyciela dokonać działań, których rezultatem jest zablokowanie konta bankowego. Wówczas bank otrzymuje od komornika powiadomienie, aby nie wypłacał pieniędzy z rachunku dłużnika. Dotyczy to nie tylko środków, które już są na koncie, ale również tych, które dopiero mają na nie wpłynąć.

Bank działa na zlecenie sądu, jego zadaniem nie jest szkodzenie dłużnikowi. Jednak zgodnie z prawem to komornik powinien poinformować dłużnika o blokadzie rachunku, a nie bank. Z tego powodu lepiej nie lekceważyć przychodzącej korespondencji. Inaczej zablokowanie konta bankowego może zaskoczyć Cię na zakupach lub na stacji benzynowej.

 

Zablokowanie konta bankowego – jakie są jego konsekwencje?

 

Jeżeli komornik zajmie Twój rachunek, nie będziesz mógł: wypłacić środków, zlecać przelewów i wykonywać transakcji bezgotówkowych. Zablokowanie konta bankowego przez komornika będzie trwało, dopóki komornik nie odzyska całej należności wraz z kosztami egzekucyjnymi. Z tej perspektywy nie ma żadnego znaczenia, czy środki, które wpływają na konto są Twoją pensją, czy wpłatą od przyjaciela.

Zablokowaniu konta bankowego nie podlegają pieniądze z wpływów socjalnych (np. 500+) oraz z różnego rodzaju zasiłków (pielęgnacyjny, rodzinny, itp.). Z tego powodu warto posiadać konto socjalne, czyli takie, na którym będą się gromadziły wyłącznie środki pochodzące ze świadczeń. Takie rozwiązanie daje możliwość wykonywania przelewów i wypłacania środków z bankomatów, a swoim funkcjonowaniem bardzo przypomina tradycyjny rachunek osobisty.

 

Czy wyjściem z sytuacji jest zmiana konta? Czy komornik namierzy co się wydarzyło?

 

Zablokowanie konta bankowego może spowodować, że pomyślisz o jego zmianie. Takie rozwiązania „działały” w czasach, w których nie istniał system OGNIVO. Wówczas zdarzało się, że dłużnik przeskakiwał z konta na konto uciekając przed komornikiem. Obecnie taka sytuacja nie jest możliwa. System teleinformatyczny, przez który komornicy kontaktują się z bankiem, z łatwością pozwoli komornikowi odnaleźć Twoje konto. Twój numer konta, komornik może otrzymać również od Twojego pracodawcy.

W takiej sytuacji komornik wyśle do nowego banku powiadomienie o zablokowaniu konta bankowego i narzuci od nowa limit wysokości wypłat z tego konta. Jak widać, zmiana konta jest rozwiązaniem dość intuicyjnym, jednak w dłuższej perspektywie nie przynosi nic innego poza kolejnymi kłopotami.

 

Zablokowanie konta bankowego – co zrobić?

 

O ile zmiana konta nie należy do najlepszych rozwiązań, o tyle istnieją inne rozwiązania, którymi warto się zainteresować. Jeśli szukasz konta, którego nie zablokuje komornik, warto przyjrzeć się karcie przedpłaconej SKRILL. Zablokowanie konta bankowego uniemożliwia swobodne dysponowanie środkami. We współczesnym świecie nikt raczej nie dyskutuje z tym, jak ważny jest dostęp do własnej gotówki. Aby go zachować, warto rozważyć kartę przedpłaconą SKRILL.

SKRILL to konto, na które nie może wejść komornik, ponieważ właścicielem platformy jest firma niemająca swojej siedziby na terenie Polski. Jest to bardzo duża światowa instytucja finansowa, współpracująca z MasterCard. Firma Skrill jest zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. Od momentu powstania obsługuje ponad 36 milionów użytkowników.

 

Zablokowanie konta bankowego – skontaktuj się ze specjalistą

 

Pamiętaj, że nieprzemyślane pomysły mogą być bolesne w skutkach. Zarówno prawnych, jak i moralnych. Jeśli Twoim problemem jest zablokowanie konta bankowego, skontaktuj się ze specjalistą Centralnego Biura Antywindykacyjnego. Nasi specjaliści doradzą Ci, jakie kroki podjąć oraz co zrobić, by zgodnie z prawem i skutecznie uwolnić się od długów.