Jak spłacić kartę kredytową?

Jak spłacić kartę kredytową?

Skąd biorą się długi? Oczywiście głównie stąd, iż wiele osób zaciąga kredyt hipoteczny, a potem ma problemy z jego spłatą, w związku z czym znów pożycza pieniądze po to, tylko by spłacić pożyczkę wcześniejszą. W ten sposób powstaje spirala długów, której końca nie widać. Najlepiej w takich sytuacjach kryzysowych, kiedy realne staje się widmo komornika i działalności firm windykacyjnych, skorzystać z usług kancelarii antywindykacyjnej. 

 

Zadłużona karta kredytowa – gdzie szukać pomocy?

 

We Wrocławiu przy ulicy Rybackiej 7 znajduje się Centralne Biuro Antywindykacyjne, które oferuje szeroką pomoc w dziedzinie umarzania długów, prowadzenia spraw upadłościowych, reprezentowania dłużników przed sądem itp. Skorzystać z usług kancelarii można bezpośrednio, udając się do siedziby biura lub pośrednio poprzez kontakt telefoniczny albo e-mailowy. Bycie zadłużonym zawsze wywołuje głęboki dyskomfort psychiczny i każda forma zadłużenia stanowi dla człowieka dość duży problem. Zadłużyć można też kartę kredytową banku, do którego ma się przypisane konto.

Dlatego nie dziwią częste pytania pojawiające się na forach internetowych o to, jak opłacić kartę kredytową Citibank, jak spłacić kartę kredytową Santander itp. Problemem jest także możliwość spłaty karty poprzez inny bank, stąd takie na przykład pytania: jak spłacić kartę kredytową Citibank z innego banku? Ludzie z chęcią korzystają z karty kredytowej, bo jest to bardzo wygodna forma zaciągania zobowiązania w chwilach, kiedy decydują się na zakup określonych rzeczy, produktów. W przypadku karty udzielana jest odnawialna linia kredytowa, a spłata jej w danym terminie nie pociąga za sobą żadnych kosztów. Wystarczy po prostu wiedzieć, jak spłacić kartę kredytową Citibank oraz wiedzieć, w jaki sposób ona działa.

 

Jak spłacić kartę kredytową Santander, Citibank i inne ?

 

Zanim podpowiemy, jak spłacić kartę kredytową Santander czy też inną, powiedzmy, w jaki sposób działa zadłużenie karty kredytowej. Otóż do danej karty jest przypisana jakaś suma pieniędzy na odnawialnej linii kredytowej. Można więc cały czas korzystać z określonej i stałej kwoty pożyczki, która jest oczywiście pomniejszona o część niespłaconą. Jeśli więc linia kredytowa wynosi np. 2000 złotych, a wydamy z niej 1000 złotych, to wciąż jest do wykorzystania drugie tyle do chwili spłaty zobowiązania. Ażeby tak było cały czas, trzeba wiedzieć, jak spłacić kartę kredytową Citibank, Santander czy inną.

Warto też wiedzieć, jak spłacić kartę kredytową Citibank z innego banku (wiedza ta dotyczy karty każdego innego banku). By być świadomym tego, jak spłacić kartę kredytową Santander, warto poznać dwa pojęcia: cykl rozliczeniowy i okres bezodsetkowy. To pierwsze pojęcie oznacza jeden miesiąc, w jakim bank monitoruje wydatki, oferując wyciąg rozliczeniowy z należną kwotą spłaty i terminem spłaty. Drugie pojęcie oznacza czas, w jakim można spłacić zobowiązanie nie ponosząc kosztów udzielonej pożyczki. Minimalna kwota spłaty jest minimalną ilością pieniędzy, jakie trzeba wpłacić na kartę kredytową i stanowi ona najczęściej 5%  zadłużenia karty. Wiedząc o tym wszystkim, możemy teraz odpowiedzieć na pytanie, jak spłacić kartę kredytową Citibank albo inną, możemy też powiedzieć, jak spłacić kartę kredytową Citibank z innego banku.

 

Jak spłacić kartę kredytową Citibank z innego banku? 

 

Trzeba pamiętać o tym, że po odebraniu  karty kredytowej otrzymuje ona osobny rachunek bankowy i to właśnie na ten rachunek należy wpłacić kwotę zadłużenia i naliczone odsetki. Pieniądze są więc przenoszone między różnymi rachunkami. Inaczej rzecz się ma, gdy karta kredytowa jest przypisana do konta osobistego, które posiada specjalne subkonto, na które wykonuje się przelewy. Numer rachunku jest podawany w comiesięcznym wyciągu. Oczywiście odpowiadając na pytanie o to, jak opłacić swoją kartę kredytową Santander czy też inną, warto wiedzieć, że można ją spłacać dowolnie, w dowolnych kwotach, o ile tylko spłaca się w terminie kwotę minimalną.

Można wpłacać pieniądze w czasie trwania rozliczeniowego cyklu, można też codziennie wpłacać jakąś część, by pokryć zadłużenie. Pytanie o to, jak spłacić kartę kredytową Citibank z innego banku jest często stawiane, dlatego że często występują tutaj problemy. Niedogodności pojawiają się przy opłatach za przelewy zewnętrzne w banku, gdy nie ma zatwierdzonej nieograniczonej liczby darmowych transferów – mogą być wówczas pobierane opłaty.

Jak widać z powyższych przykładów spłacenie zadłużonej karty kredytowej nie wymaga jakiejś ogromnej wiedzy i specjalnych umiejętności. Oprócz posiadania elementarnych umiejętności obsługi komputera lub telefonu komórkowego każdy powinien też znać datę graniczną, do której końca kartę należy spłacić. Nasze powyższe porady na pewno pomogą każdemu, kto po raz pierwszy spłaca kartkę kredytową. Masz pytania? Czekamy na kontakt!