Komornik i emerytury – co warto wiedzieć?

Komornik i emerytury – co warto wiedzieć?

Szukasz pomocy w walce z komornikiem? Napisz do nas, pomagamy w oddłużaniu: https://antywindykacja-biuro.pl/antywindykacja-kontakt/

 

Wydawać by się mogło, że tylko młodzi ludzie lub będący w sile wieku, pracujący w firmach, utrzymujący rodzinę, starający się o mieszkanie, budujący dom, zaciągają kredyty, ubiegają się o różnego rodzaju pożyczki. Tymczasem wcale tak nie jest, ponieważ umowy kredytowe bardzo często zawierają emeryci, renciści. Oczywiście czynią to często z powodu dzieci, dorosłych już ludzi, dla których to właśnie zaciągają pożyczki. Ponieważ seniorzy są dla banku wiarygodnymi kredytobiorcami, posiadają stały dochód, ten z łatwością pożyczki im udziela, która z różnych względów tak naprawdę jest przeznaczona dla młodszej części rodziny (a to wnuczkowie zaczynają samodzielne życie i trzeba ich wspomóc, a to własne dzieci pragną kupić wymarzony samochód itp.). Potrzeby starszych ludzi jeżeli chodzi o dobra materialne są zazwyczaj zaspokojone, więc jeśli zaciągają oni kredyt gotówkowy, czynią to zazwyczaj dla swoich najbliższych. Oczywiście, jeśli spłacają go i są w stanie spłacać go zawsze, wszystko jest w porządku, gorzej, gdy zaczyna im brakować na codzienne podstawowe wydatki, na to, by mogli spokojnie spłacać raty i godnie żyć, nie martwiąc się o to, czy zostanie im cokolwiek do nowego miesiąca. Kiedy brakuje, zaciągają często nowe kredyty, co stanowi prostą drogę do zadłużenia. Kiedy nie starcza im już na opłaty prądu, mieszkania, telefonu, gazu itd. po jakimś czasie przychodzą listy wzywające do uregulowania zadłużenia, potem groźby dotyczące wpisania na czarną listę dłużników itd. Jeżeli emeryt do 90 dni nie opłaci zaległego zadłużenia, zostaje odcięty od pożyczek bankowych, następnie zaś sprawa kierowana jest do sądu, który wydaje nakaz zapłaty, a jeśli rencista czy emeryt go zignoruje, do akcji wkracza komornik. Jak widać z powyższych słów, windykacja komornicza emerytury może trafić się każdemu, kto bezmyślnie zaciągnie pożyczkę lub przeliczy się z własnymi możliwościami. Pytanie o to, jak pozbyć się komornika z emerytury, jest więc tym, które często pojawia się na forach internetowych dotyczących kwestii prawniczych. Najczęściej to właśnie wnuczkowie, dzieci emerytów pytają, jak pozbyć się komornika z emerytury, kiedy to zajęcie jej grozi emerytowi lub procedura zajmowania rozpoczęła się. Najlepiej oczywiście zwrócić się z takim problemem do jakiegoś dobrego biura antywindykacyjnego, które pomoże w sposób profesjonalny poradzić sobie z problemami wynikającymi z zadłużenia emerytów. W Wrocławiu taka kancelaria znajduje się przy ulicy Rybackiej 7, gdzie można bezpośrednio zapytać wykwalifikowanych pracowników, jak pozbyć się komornika z emerytury. Dlaczego ta wrocławska Kancelaria Antywindykacyjna Centralne Biuro Antywindykacyjne jest dobra? Dlatego, że swoje usługi oferuje już od wielu lat i wielu osobom pomogła już w sytuacji wydawałoby się bez wyjścia. Każdy przypadek jest tam traktowany indywidualnie i dobierane są do niego odpowiednie rozwiązania, które mają na celu w sposób skuteczny i pewny rozwiązać problem długu.

 

 Jak pozbyć się komornika z emerytury?

 

Oczywiście istnieją jakieś ogólne rozwiązania, które na zasadzie pierwszej lepszej podpowiedzi możemy tutaj zasugerować. Należy jednak pamiętać, że pytając o to, jak pozbyć się komornika z emerytury, należy mieć na względzie, iż każdy przypadek wymaga indywidualnego rozpatrzenia. Takim rozwiązaniem zaś najbardziej popularnym i bardzo często stosowanym jest podniesienie zarzutu o przedawnienie długu. Jeżeli bowiem dług jest rzeczywiście przedawniony, to spłacać go nie trzeba. A kiedy długi się przedawniają? Otóż jeżeli chodzi o dług sprzedażowy, to przedawnia się on po dwóch latach. Jeśli więc senior kupił jakąś rzecz dwa lata temu, nie uregulował rachunku i pyta, jak pozbyć się komornika z emerytury, może oczywiście podnieść zarzut, iż dług jest przedawniony. Jeżeli chodzi o najem i roszczenia okresowe to przedawniają się one po trzech latach. Roszczenia podatkowe tracą ważność po pięciu latach, zaś roszczenia z ZUS po latach dziesięciu. A jak sprawa się ma z umową kredytową? Otóż przedawnienie ma miejsce tutaj po trzech latach, bank więc ma aż trzy lata na wszczęcie dochodzenia, które ma na celu wyegzekwować należną sumę pieniędzy. Istnieją oczywiście inne sposoby na to, jak pozbyć się komornika z emerytury. Jednym z nich jest wystosowanie pisma z prośbą o rozłożenie zasądzonego świadczenia na raty i bez konieczności ingerowania ze strony komornika. O szczegóły warto zapytać zawsze w kancelariach antywindykacyjnych, które, jak już wspomnieliśmy, każdy przypadek rozpatrzą indywidualnie.