Który bank nie patrzy na zapytania w BIG?

Który bank nie patrzy na zapytania w BIG?

Czy wiesz, czym są zapytania w BIG? Ludzie zaciągają pożyczki z wielu powodów, a to planują zakup nowego samochodu, a to pragną wyjechać na upragnione wakacje, często chcą kupić porządny sprzęt AGD czy RTV. Bardzo często przyczyną starania się o kredyt bankowy jest budowa domu, zakup mieszkania własnościowego itp. Szybkie pożyczki, tak zwane chwilówki zaciągane są przez tych, którzy potrzebują pieniędzy „na już”, jak najszybciej. Zarówno kredytobiorcy bankowi, jak i wszyscy ci, którzy korzystają z chwilówek mogą popaść w zadłużenie wynikające z różnego rodzaju przyczyn losowych, nieumiejętnego rozporządzania pieniędzmi, utraty pracy itd. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest skorzystanie z porad prawników, którzy mogą w znacznym stopniu pomóc w sytuacji popadnięcia w kłopoty finansowe. Można skorzystać z usług kancelarii antywindykacyjnej.

 

Zapytania w BIG i BIK – gdzie szukać pomocy, zanim zaciągnie się pożyczkę?

 

We Wrocławiu takie Centralne Biuro Antywindykacyjne Kancelaria Antywindykacyjna znajduje się przy ulicy Rybackiej 7. Kontakt z biurem możliwy jest przez telefon albo poprzez e-mail, a dane teleadresowe znajdują się na internetowej stronie biura. Można tutaj skorzystać z pomocy, gdy suma długów jest już bardzo duża i osoba zadłużona nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z problemem firmy windykacyjnej, komornikiem itp. Często w takiej właśnie sytuacji zadłużeni pragną zaciągnąć kolejny kredyt lub wziąć pożyczkę. Oczywiście muszą oni liczyć się z tym, że ich sytuacja jest skomplikowana, ponieważ banki sprawdzają bazy danych dłużników. 

 

Dlaczego warto wiedzieć, który bank nie sprawdza BIG i BIK?

 

Dlatego też wiele osób pyta o to, który bank nie patrzy na zapytania w BIK albo o to, który bank nie sprawdza BIG. Zanim odpowiemy na te pytania, wskażmy, jaka jest różnica pomiędzy BIK a BIG. BIK to skrót oznaczający Biuro Informacji Kredytowej. Biuro to gromadzi oraz udostępnia wszelkie informacje o kredytowej wiarygodności wybranych osób oraz firm. Informacje gromadzone w BIK obejmują terminowość spłaty kredytów oraz pożyczek. BIG zaś jest skrótem oznaczającym Biuro Informacji Gospodarczej. Takim biurem jest np. w Polsce Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej (KRD). Biuro zbiera i udostępnia informacje, które dotyczą opłacania rachunków na czas, czyli w odpowiednim terminie, przez firmy oraz indywidualne osoby. Jakie są różnice widać więc już z tych opisów i każdy pytający o to, który bank nie patrzy na zapytania w BIK, czy też o to, który bank nie sprawdza BIG, powinien mieć je na uwadze.

 

Który bank nie sprawdza BIG i BIK? 

 

Jak podają różnego rodzaju raporty dotyczące dłużników w Polsce, osób zadłużonych i mających problemy ze spłatą zobowiązań kredytowych jest bardzo dużo, bo ponad 2 miliony. Dlaczego tak się dzieje? Otóż to właśnie niekorzystna informacja w BIK i BIG prowadzi do zaciągania kolejnych długów. Brak zdolności finansowej do wywiązania się z comiesięcznej spłaty, powoduje, że dłużnicy interesują się tym, który bank nie patrzy na zapytania w BIK, który bank nie sprawdza BIG. Liczą bowiem na takie instytucje, które nie weryfikują własnych klientów w bazach BIG oraz BIK albo weryfikują, ale są w stanie zaakceptować opóźnienia w spłacie innych pożyczek. Dłużnicy chcą więc wiedzieć, który bank nie patrzy na zapytania w BIK i udziela pożyczki osobom mającym negatywną historię kredytową w BIG, KRD, BIK, które mają poświadczoną egzekucję komorniczą, niską zdolność kredytową albo nie posiadają jej, mają bardzo niskie dochody. Ci, którzy chcą wziąć kredyt dla zadłużonych, pytają również o to, jaki bank nie sprawdza BIG. Oczywiście niektóre banki takiego kredytu udzielają pod takim na przykład warunkiem, że zadłużony posiada jakieś nieruchomości. Generalnie należy jednak przyznać, że większość pożyczek bez BIK i BIG jest dostępna w sieci Internet. Wszelkie formalności są załatwiane bez wychodzenia z domu przy pomocy komputera czy smartfona. 

 

Który bank nie patrzy na zapytania w BIG i BIK?

 

Na pytanie o to, który bank nie sprawdza BIG najprościej odpowiedzieć, że jest to wybrany bank internetowy, a raczej dana firma, która udziela szybkich pożyczek. Korzyści wynikające ze wzięcia kredytu przez Internet są znaczące. O każdej porze dnia i roku można o taki kredyt wnioskować, można starać się o niego z dowolnego miejsca na ziemi i z każdego sprzętu, który oferuje dostęp do Internetu, nie trzeba udawać się osobiście do żadnego oddziału, można wnioskować o kwotę naprawdę wysoką bez żadnych zabezpieczeń, aby złożyć wniosek, wystarczą tylko dane z dowodu tożsamości, decyzję, zazwyczaj pozytywną, otrzymuje się bez wychodzenia z domu, a pieniądze docierają na podany we wniosku numer konta. 

Każdy zadłużony człowiek, któremu potrzebna jest gotówka, powinien wiedzieć, który bank nie patrzy na zapytania BIK i znać wszelkie korzyści, jakie wynikają z korzystania z jego usług. Dlatego też warto sprawdzić ofertę firmy oferującej pożyczki bez BIG i BIK, by samemu wyrobić sobie zdanie na jej temat.