PayPal a komornik. Problem zadłużonych

PayPal a komornik. Problem zadłużonych

Ludzie popadają w długi z różnego rodzaju powodów. Czasem robią to niejako bezrefleksyjnie, korzystając z możliwości, jakie dają dzisiejsze systemy bankowe, instytucje, firmy oferujące tak zwane chwilówki, sklepy umożliwiające zakup towarów na raty itp. Bardzo częstą przyczyną zaciągania długów jest jakaś nieoczekiwana choroba, której wyleczenie wymaga dużego nakładu finansowego, śmierć małżonka, który zapewniał rodzinie stały dochód pieniężny itp. Inne zdarzenia losowe, które powodują, że ludzie zaciągają długi na lata to utrata pracy, kradzież pieniędzy ulokowanych w banku, pożar domu, uszkodzenie ciała, które powoduje inwalidztwo i niezdolność do pracy. Większość jednak zadłużeń i upadłości finansowych spowodowane jest bezmyślnością, złym ulokowaniem pieniędzy, kupowaniem ponad stan itd. 

 

PayPal a egzekucja komornicza

 

Kiedy dochodzi już do sytuacji upadłości i na arenę wkracza komornik i widmo egzekucji komorniczych, każdy z zadłużonych zastanawia się nad wieloma aspektami sytuacji, w którą popadł. Pytania, jakie padają wtedy, dotyczą możliwości zajęcia przez komornika stałych poborów, świadczeń socjalnych znajdujących się na koncie bankowym. Czasem pojawia się też pytania o to, czy może zaistnieć sytuacja, że zadłużony zgromadzi pieniądze na koncie PayPal, a komornik je zajmie. Jak więc wygląda relacja PayPal a komornik, czy trzeba bać się o to, że pieniądze z tego zagranicznego konta znikną?

 

System PayPal a komornik

 

Na początek warto przypomnieć, czym jest system PayPal i na jakiej zasadzie on działa. Otóż PayPal jest darmowym systemem, który ma za zadanie umożliwić użytkownikom realizację płatności internetowych. Dodajmy do tego od razu, że poprzez PayPal płaci się najczęściej za usługi za granicą Polski. Właścicielem systemu jest zagraniczna spółka, która posiada amerykański kapitał. W związku z tym wiele osób zadłużonych uważa, że pieniądze można swobodnie gromadzić na koncie PayPal, a komornik na pewno ich nie zajmie. Czy tak jest rzeczywiście, czy pewne jest w 100%, że pieniądze zostaną na koncie PayPal, a komornik ich nie będzie mógł zająć? Na internetowych forach można zetknąć się z opiniami, że PayPal ma swój oddział w Polsce i współpracuje z komornikami, z tego też względu pieniądze z tego konta mogą zostać zajęte przez komornika. Jaka więc jest prawda? Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i damy konkretną odpowiedź na nurtujące niektórych dłużników pytanie.

 

Pieniądze w PayPal a komornik je zajmuje? Czy to możliwe?

 

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że system ten nie jest żadną instytucją bankową, umożliwia on po prostu realizację określonych płatności. Procesem realizacji zajmuje się spółka, która posiada własną siedzibę w Luxemburgu. Co za tym idzie centrum dowodzenia PayPal nie znajduje się w żadnym z polskich miast. A wniosek z tego płynie taki, że jeśli pieniądze dłużnika znajdą się na koncie PayPal, a komornik polski chciałby je zająć, nie będzie mógł tego uczynić ze względu na brak prawnych możliwości. PayPal nie jest instytucją bankową, dlatego też komornik w Polsce nie ma możliwości namierzenia rachunku założonego przez dłużnika w PayPal. Dlatego też wszystkim tym, którzy martwią się o to, że zgromadzili pieniądze na PayPal, a komornik inicjuje proces egzekucji komorniczej, należy uświadomić, że nie mogą tych pieniędzy stracić.

 

Skorzystaj z usług fachowców

 

Oczywiście w wypadku dużych wątpliwości i problemów z zadłużeniem zawsze można zwrócić się o pomoc do wybranego dobrego biura antywindykacyjnego. We Wrocławiu taką renomowaną kancelarią antywindykacyjną jest ta znajdująca się przy ulicy Rybackiej 7. W siedzibie biura można poprosić o pomoc wykwalifikowanych pracowników, którzy mają szerokie doświadczenie w dziedzinie oddłużania, prowadzenia procesów upadłościowych itp. Kontakt z biurem możliwy jest codziennie, a dane teleadresowe znajdują się na internetowej stronie Centralnego Biura Antywindykacyjnego. Jest sprawą jasną, że problem zajęcia przez komornika pieniędzy na koncie PayPal na pewno nie jest tym jedynym i najważniejszym, dlatego też zawsze dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalistów. 

Podsumowując nasz rozważania związane z tematem: PayPal a komornik, należy jednoznacznie stwierdzić, że nie ma takiej możliwości, by pieniądze były złożone na koncie PayPal, a komornik mógłby je zająć. Ze spokojną głową może więc każdy dłużnik zarządzać środkami na koncie PayPal, bez obaw, że mogą one z niego zniknąć.