Pomoc prawna frankowiczom

W czasie, kiedy frank szwajcarski był wyceniany na niecałe 2 zł, a waluta była powszechnie uznawana za stabilną i bezpieczną, wiele osób zdecydowało się na zaciągnięcie kredytu we frankach. Były one na tamten moment tanie w spłacie, a banki chętnie ich udzielały, nie informując jednocześnie o wiążącym się z nimi ryzyku. Ponadto nierzadko konstruowały umowy zawierające niedozwolone czy też nieważne w mocy prawa zapisy. Pomoc prawna dla frankowiczów wymaga więc skrupulatności oraz szybkiego i pewnego działania. Od lat zbieramy doświadczenie, aby jak najlepiej wspierać osoby zadłużone.

Gdy waluta się umocniła, frank szwajcarski poszybował w górę, co wywróciło do góry nogami życie wielu osób. Rodziny funkcjonujące do tej pory na dobrym poziomie stanęły w obliczu ogromnego zadłużenia przez sprawy frankowe i groźby utraty życiowego majątku. Liczba osób potrzebujących wsparcia profesjonalistów rosła niezwykle szybko. W odpowiedzi na ten powszechny problem nasza kancelaria uruchomiła usługę pomocy prawnej frankowiczom. Służymy wsparciem osobom, które w wyniku zawarcia niekorzystnej umowy kredytu, znalazły się w trudnej sytuacji finansowej. Pomoc frankowiczom związana jest z kompleksowymi usługami oraz wsparciem i zrozumieniem dla zadłużonych. Jest to długi proces, ale dzięki naszej pomocy skończy się jak najbardziej bezstresowo.


Pomagamy wyjść z długów

Pomoc prawna frankowiczom obejmuje takie działania jak:

  • unieważnienie umowy, która zawiera niewiążące w mocy prawa zapisy,
  • unieważnienie klauzul abuzywnych, czyli zawierających niedozwolone postanowienia niewątpliwie naruszające interesy kredytobiorcy,
  • uzyskanie zwrotu nadpłaty kredytu wynikającej z różnicy między kwotą wyliczoną na podstawie aktualnej wartości franka szwajcarskiego, a tą wyliczoną w dniu zawarciu umowy kredytowej,
  • reprezentowanie w sądzie kredytobiorcy, który zdecydował się wytoczyć sprawę przeciwko bankowi lub został pozwany przez bank w wyniku wypowiedzenia umowy zawarcia kredytu. 

Szukasz pomocy prawnej dla frankowiczów? Skontaktuj się z naszą kancelarią.